16 жовтня 2017 року
Як відомо, людина на 80 відсотків складається з води, а тому, в першу чергу, наше тіло, наш організм у своїй більшості є те, що ми п’ємо, в якій воді щодня заварюємо каву та чай, яку воду ллємо у каструлю тощо.
Яку воду з центрального водогону на сьогодні споживають жителі райцентру?
З цим питанням редакція звернулася до керівника комунального підприємства «Недригайлівводосервіс» Володимира Токаренка.
- Володимире Миколайовичу останнім часом до редакції та й до вашого підприємства, як нам відомо, звертаються жителі селища з наріканнями на якість питної води, говорять, що і воду подаєте не із свердловини колишнього овочесушильного заводу. Яка ситуація насправді?
- Запевняю вас і всіх читачів районки, що водозабір нашим підприємством ведеться тільки з артезіанської свердловини, яка розташована на території колишнього овочесушильного заводу. Ця питна вода подається до споживачів смт Недригайлів та с. Засулля.
- Ви якось контролюєте якість води?
- Безумовно. Підприємство постійно проводить аналіз питної води. Недригайлівським районним лабораторним відділенням ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» відбираються проби по кожному водогону в Недригайлові та Засуллі.
Згідно з висновками санітарно-мікробіологічних досліджень вся вода відповідає санітарним вимогам.
Також проводиться планове хлорування водопровідної мережі, про що повідомляється в засобах масової інформації.
- Чому ж тоді звучать нарікання на смакові якості води?
- Дійсно на сьогодні смакові якості води погіршилися. Особливо це відчутно з ранку. Одна із причин - підвищення тиску в водогоні.
Як ми повідомляли раніше, щоб усі споживачі отримували питну воду (адже на віддалених водопроводах від центру селища до цього часу води взагалі не було) підприємством було проведено ряд заходів і замінено насосне обладнання на свердловині та піднято тиск у водогоні, завдяки чому на даний час всі абоненти отримують питну воду в повному обсязі.
Разом з тим, всім відомо, що основному водогону селища більше тридцяти років експлуатації. Внутрішній корозійний наліт на стінах труб становить близько 1 см, а подекуди і більше, а при збільшенні тиску в водогоні наліт на трубах почало змивати, що вплинуло на смакові якості води.
- Чи можна усунути цей недолік?
- Вирішення даної проблеми - заміна труб водогону, адже термін експлуатації їх вичерпаний, згідно з санітарними нормами і правилами їх термін експлуатації складає 20 років.
КП «Недригайлівводосервіс» на даний час розробляє Програму підтримки функціонування підприємства, в якій буде зазначено дану проблему і пропозиції щодо її вирішення. Програма буде подана на розгляд Недригайлівської селищної ради та Засульської сільської ради.
- Тобто власними силами і коштами на сьогодні ви не в змозі оновити водогін.
- З огляду на критичний стан справ на підприємстві не залишається коштів не тільки на ведення господарської діяльності, а й на проведення ремонтних та аварійно-відновлюваних робіт.
Хочу підкреслити, що поки на загальнодержавному рівні не будуть розглядатися питання ремонту та реконструкції системи водопостачання та водовідведення, малоймовірно, що ми щось зможемо зробити власними силами.
Розмову вів Ігор СКРИПЧЕНКО
|